XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r.

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedziela Zwykła, która rozpoczyna Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. W naszym modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii, na spłacenie renowacji naszych ławek.

3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. Oprawiamy je: dziś, w niedzielę o godz. 15.15 w poniedziałek o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

5. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30. Chętni, którzy chcieliby podjąć się trudu odmawiania różańca w ramach Róż Różańcowych, będą się mogli zapisać po tym nabożeństwie w środę.

6. Druga z nauk przedślubnych będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II po Mszy św. i różańcu będzie możliwość uczczenia Jego relikwii.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zapraszam na nią wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po różańcu.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.30.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejną 122 Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ oraz 174 – 182 /parzyste/.

12. Koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły upamiętniający 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz kolejna rocznicę wyboru na Stolice Piotrową rozpocznie się w naszym kościele dzisiaj, w niedzielę, o godz. 17.00. Do udziału serdecznie zapraszam.

13. Spotkanie Oazy Rodzin, Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Zapraszam chętne małżeństwa do włączenia się do naszego kręgu, chętnych proszę o kontakt ze mną.

14. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy porządkować groby naszych bliskich, bardzo proszę, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Zadbajmy też o groby, o których nikt może nie pamięta. Okażmy naszym zmarłym miłość poprzez modlitwę i inne uczynki miłosierdzia.

15. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

16. Ukazała się książka pt; „100 autorytetów na 100-lecie Niepodległości z Ziemi Wodzisławskiej”. Zawiera ona również życiorysy osób związanych z naszą parafią i gminą, choćby wspomnieć ks. Franciszka Styrę, Marię Chorowską, ks. Franciszka Pisullę. Książkę można nabyć w cenie 45 zł w zakrystii oraz w księgarniach.

17.  Jesteśmy w żółtej strefie. Zgodnie z wytycznymi, w kościele może przebywać 1 osoba na 4 m2, co daje nam 120 osób w środku oraz 150 osób na zewnątrz. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem. Możemy korzystać z transmisji telewizyjnych i internetowych – również z naszego kościoła.

A nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

18. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę o godz. 16.00 – 17.20. Można w tym czasie nie tylko skorzystać z gier i zabaw, ale także z wykwalifikowanej pomocy z j. polskiego, angielskiego, matematyki i historii. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• „Pandemia odsiała przede wszystkim tych ludzi, którzy przychodzili do kościoła kulturowo, zwyczajowo, z rozpędu” – o najważniejszym wyzwaniu duszpasterskim mówi z ks. Wiesław Kamiński

• Najbardziej cenną rzeczą jaką robię, jest skłanianie ludzi do powracania do Boga – mówił ks. Piotr Pawlukiewicz

• o przyjmowaniu Komunii na rękę i przeroście formy nad treścią – rozmowa z o. Dominikiem Jurczakiem

Polecam: październikowy „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading