XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 r.

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą. To również 5 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy.

2. Witam pośród nas ks. Wojciecha Dytko – wikariusza piekarskiej bazyliki, który wygłosi do nas słowo Boże i zbierze kolektę na potrzeby piekarskiego sanktuarium. Poprzez modlitwę, chcemy duchowo łączyć się z Piekarami, polecając wszystkich naszych parafian oraz duszpasterzy opiece Matki Bożej Piekarskiej – Przedziwnej Lekarce Chorych. Bóg zapłać za złożone ofiary. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na cele misyjne

3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. Oprawiamy je:

• dziś, w niedzielę o godz. 15.15
  • w poniedziałek o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w sobotę o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy.

Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

5. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30. Chętni, którzy chcieliby podjąć się trudu odmawiania różańca w ramach Róż Różańcowych, będą się mogli zapisać po tym nabożeństwie w środę.

6. Druga z nauk przedślubnych będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II po Mszach św. i różańcu będzie możliwość uczczenia Jego relikwii.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zapraszam na nią wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po różańcu.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, dlatego gościć będziemy O. Misjonarza, który wygłosi słowo Boże i rozprowadzać będzie werbistowskie kalendarze misyjne.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 90 – 118 /parzyste/.

12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy porządkować groby naszych bliskich, bardzo proszę, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Zadbajmy też o groby, o których nikt może nie pamięta. Okażmy naszym zmarłym miłość poprzez modlitwę i inne uczynki miłosierdzia.

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

16. Świetlica Parafialna w październiku czynna jest we wtorek od godz. 15.30 – 17.15. Dziękuję Paniom opiekującym się naszą Świetlicą.

17. Przeżywając dzisiaj Dzień Piekarski w naszej Parafii, chcemy w sobotę 30 października pojechać do Matki Bożej do Piekar Śl. Wyjazd będzie o godz. 8.30 z parkingu przy remizie, a powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Koszt to 20 zł od osoby.

18. Organizowany jest dla dzieci Bal Wszystkich Świętych w sobotę 30 października od godz. 18.00. Początek będzie w kościele, a dalsza część w salkach parafialnych. Zapraszamy dzieci do udziału. Trzeba się koniecznie przebrać za jakiegoś świętego. Zakończenie będzie o 21.00.

19. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film: „Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie”. Wyświetlany będzie w październiku:

• 22, 24, 27 i 29 o godz. 17.00;
  • 26 i 28 o godz. 10.00;
  • 26 i 30 o godz. 11.30

• o świętych nauczycielach

• świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm

Polecam: październikowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny, w którym m. in. podstawka pod kubek

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!