XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023 r.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. W życiu i śmierci należymy do Pana. Apostoł powiada, że „nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie” /Rz 14,7/ Jezus Chrystus, nasz Pan, umarł dla nas, abyśmy mieli życie. Dlatego sprawując w Eucharystii pamiątkę Jego Śmierci i Zmartwychwstania, uczymy się żyć dla braci.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – módlmy się za tych, którzy tworzą współczesne media, aby rzetelnie wykonywali swoje zadania, i również za nas, byśmy odpowiedzialnie z nich korzystali. Nieszpory niedzielne – dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby ministrantami zostać.

5. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 11.00 na chórze

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.

Pragnę jeszcze raz podziękować za dary przyniesione przed tygodniem w związku z Mszą św. dożynkową. Bóg zapłać również za prace wykonane przy kościele w minionym tygodniu.

7. Od jutra, poniedziałku, zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2024 rok. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 3 października. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać telefonicznie.

8. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

9. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. jest w czwartki o godz. 15.30 w salkach.

10. Parafia nasza organizuje w środę 27.09. pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd będzie o godz. 13.00 z parkingu przy GOKiR, a powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt to 50 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są w zakrystii

11. Spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 28.09. o godz. 18.15 na probostwie.

12. Zarząd KGW organizuje wyjazd na grzyby w Zawadzkie lasy w sobotę 23.09.Koszt to 50 zł od osoby. Zapisy u Członkiń Zarządu do środy 20.09.

13. Mężczyźni zaproszeni są w najbliższą sobotę 23.09. do Częstochowy na „Męskie Oblężenie Jasnej Góry”. Początek o godz. 10.00, a bliższe informacje na plakacie w gablotce.

14. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się we wtorek, 26 września 2023 roku o godzinie 18.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Głównym tematem Zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na 2024 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 18.10. Szczegóły na stronie internetowej Gminy i na plakatach.

15. Na naszym cmentarzu pojawił się Grób Dzieci Utraconych. Jego poświęcenie będzie w sobotę 14.10. po wieczornej Mszy św. Bóg zapłać firmie Joz-Mar za jego wykonanie.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem
  • jak bronić się przed brutalizacja języka w przestrzeni publicznej
  • o beatyfikacji rodziny Ulmów

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

 

Loading