XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, w którą przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji, a także za nas samych, abyśmy mądrze korzystali z massmediów. Rozpoczynamy również dzisiaj IX Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”
Zapraszam na niedzielne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, budowniczego nowego kościoła MB Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich. Wygłosi On do nas słowo Boże i poprosi o wsparcie dla budowanej świątyni. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII. Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam na nią wszystkie dzieci, po niej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

7. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam na nią całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie młodzież z klas VIII – będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki o potrzebne łaski dla młodych naszych Parafian. Od 18.00 okazja do spowiedzi.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.

9. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ i ul. Sosnowej.

11. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w czwartek 26.09. o godz. 18.00.

12. Młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania zaproszona jest na Święto Bierzmowanych z okazji wspomnienia patrona młodzieży św. Stanisława Kostki – do katowickiej Katedry w najbliższą sobotę 21.09. Początek o godz. 10.30 a zakończenie ok. 15.30. Chętnych, którzy chcieliby udać się na to wydarzenie proszę o zapisanie się teraz po Mszy św. w zakrystii.

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św.

15. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że jutro 16.09 upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty za podatek od nieruchomości..

16. GOKiR Mszana oraz Ośrodek Wsparcia Caritas zapraszają dzisiaj do Połomi na zakończenie sezonu imprez plenerowych na scenie przy boisku, z recitalem kabaretowo-muzycznym wystąpi Krzysztof Respondek. Pojawi się także zespół GRAFIT. W programie ponadto: animacje dla dzieci i kulinaria m. in. placki ziemniaczane prosto z patelni.

17. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się we wtorek 24.09. o godz. 17.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Głównym tematem będzie podział środków funduszu sołeckiego na przyszły 2020 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.10. Szczegóły na plakatach.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany.
• jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego.
• jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów.

Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” – w nim superdodoatek – plastikowa linijka.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading