XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020 r.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, dziękujemy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa o godz. 9.00, a niedzielne nieszpory o godz. 15.30. Bóg zapłać za przyniesione dary. Cieszymy się, że 18-cioro dzieci przystępuje dzisiaj do I Komunii św. – życzymy im głębokiej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

O 16.00 Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski oraz procesja wokół kościoła.

Dzisiaj również odbywa się pielgrzymka do MB Uśmiechniętej w Pszowie. Ze względów epidemicznych można włączyć się do modlitwy tylko poprzez transmisję w Radio eM i Internet. Początek o godz. 10.00.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie złożone ofiary – anonimowe i imienne – serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Jutro 14.09. obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża św. Przynieśmy na Mszę św. o godz. 7.00 krzyże wiszące na ścianach naszych domów. Zadbajmy też o krzyże przydrożne.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam na nią wszystkie dzieci, po niej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

8. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam na nią całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie młodzież klas VIII – będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki o potrzebne łaski dla młodych naszych Parafian. Od 18.00 okazja do spowiedzi.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o godz. 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ i ul. Kwiatowej.

Dziękuję również za prace ogrodniczo-pielęgnacyjne wykonane na terenie przykościelnym, a także za dary stołu przyniesione na probostwo.

12. Pierwsze spotkanie dzieci, które będą przygotowywały się do Wczesnej Komunii św. będzie jutro w poniedziałek o godz. 17.00 w salkach parafialnych.

13. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w czwartek 24.09. o godz. 18.00 na probostwie.

14. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

15. Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać – bezpiecznie, czyli telefonicznie.

16. Sołtys sołectwa Mszana informuje, iż podatek gruntowy III rata za 2020 r. będzie jeszcze pobierany na parterze Urzędu Gminy w poniedziałek 8.00 – 17.00 i wtorek 8.00 – 15.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Będzie możliwość płacenia kartą płatniczą.

Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że we wtorek 15.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

17. GOKiR Mszana zaprasza dzisiaj /13.09./ na boisko sportowe w Gogołowej, gdzie stanie „Gigantyczny Plac Zabaw”. Impreza trwa od 13.00 do 20.00. Wstęp bezpłatny.

Zaś w najbliższą środę i czwartek GOKiR zaprasza na Dni Otwarte. Prezentacja zajęć stałych i nowych grup zainteresowań, rozmowy z instruktorami i zapisy. Szczegółowy program na stronie internetowej.

18. Wójt Gminy Mszana przypomina, że od piątku 18.09.przedsiębiorstwo komunalne „Eko Glob” rozpocznie na terenie naszej gminy zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka będzie prowadzona wg obowiązującego harmonogramu. Odpady powinny być wystawione najpóźniej o godz. 6.00 w dniu odbioru. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.

We wtorek 6 października również będzie można – jak co roku – przynieść elektrośmieci na plac przy probostwie. Dochód z tego będzie przeznaczony na cele misyjne.

19. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

20. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę o godz. 16.30 – 18.30 – zapraszam szczególnie dzieci, oraz w piątek od godz. 18.00 – 20.00 – zapraszam szczególnie młodzież.

• o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego

• co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen?

• rozmowa z nowym rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski.

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, w którym m. in. naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!