XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022 r.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, dziękujemy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa o godz. 9.00, a niedzielne nieszpory o godz. 15.30. Bóg zapłać za przyniesione dary.

Dziś również łączymy się z pielgrzymami, także z naszej parafii, zgromadzonymi na modlitwie w Pszowie u stóp MB Uśmiechniętej.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej katowickiej archidiecezji. Zaś we wtorek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klasy VII.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W środę 14.09. obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Przynieśmy na Mszę św. o godz. 7.00 krzyże wiszące na ścianach naszych domów. Zadbajmy też o krzyże przydrożne, Bóg zapłać również tym, którzy opiekują się tymi krzyżami.

Jest to również Dzień modlitw za Ukrainę. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestie pomocy uchodźcom wojennym.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o 18.00 na probostwie.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam na nią wszystkie dzieci, po niej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

9. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam na nią całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie młodzież klas VIII – będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki o potrzebne łaski dla młodych naszych Parafian. Od 18.00 okazja do spowiedzi.

10. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00, a w przyszłą niedzielę pielgrzymują one do katowickiej katedry . Początek tam o 14.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ oraz ul Kwiatowej.

Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dary przyniesione na Mszę św. dożynkową, a także za wszelkie prace wykonane przy kościele.

12. Sołtys Mszany informuje, iż podatek od nieruchomości i rolny III rata za 2022 r. będzie pobierany do czwartku 15.09. w Urzędzie Gminy w godzinach urzędowania, w sali ślubów. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w czwartek 15.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

13. Parafia nasza organizuje w środę 28.09. pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd będzie o godz. 13.00 z parkingu przy remizie, a powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt to 40 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są w zakrystii

14. W Internecie będą dostępne transmisje Mszy św., które Ksiądz Arcybiskup Wiktor i Ksiądz Biskup Marek odprawią z wiernymi naszej archidiecezji w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. W poniedziałek 12 września br. o godz. 8.30 w Grocie Massabielskiej oraz w środę 14 września br. o godz. 9.30 w podziemnej bazylice Piusa X. Zainteresowanych prosimy o wejście na stronę internetową Sanktuarium: www.lourdes-france.org, klikając w okienko transmisji na kanale YouTube.

15. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Notre-Dame płonie”. Wyświetlany będzie on: 16, 17, i 18.09. o godz. 17.00; 20.09. o godz. 18.00; 21.09. o godz. 15.00 oraz 22.09. o godz. 18.00.

16. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

17. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść w środę 21.09. w godz. od 8.00 – 14.00 na plac przy probostwie obok garaży.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”
  • jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu
  • jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata

Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik” oraz „Mały Gość Niedzielny”

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading