XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023 r.

1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła, dziękujemy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa o godz. 9.00, a  niedzielne nieszpory o godz. 15.30. Bóg zapłać za przyniesione dary.

Dziś również łączymy się z pielgrzymami, także z naszej parafii, zgromadzonymi na modlitwie w Pszowie u stóp MB Uśmiechniętej.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej katowickiej archidiecezji. Zaś w środę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień FatimskiMsza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po porannej Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W czwartek 14.09. obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Przynieśmy na Mszę św. o godz. 17.00 krzyże wiszące na ścianach naszych domów. Zadbajmy też o krzyże przydrożne, Bóg zapłać również tym, którzy opiekują się tymi krzyżami.

6. Msza św. za zmarłych w sierpniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. Katecheza dorosłych – w czwartek o 18.00 na probostwie.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam na nią wszystkie dzieci, po niej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

10. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam na nią całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie młodzież klas VII i VIII – będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki o potrzebne łaski dla młodych naszych Parafian. Od 18.00 okazja do spowiedzi.

11. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00, a w przyszłą niedzielę pielgrzymują one do katowickiej katedry . Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 11.00 na chórze.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 168 – 200 /parzyste/

Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dary przyniesione na Mszę św. dożynkową, także za elektrośmieci, które są pomocą dla misjonarzy, również za wszelkie prace wykonane przy kościele

13. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania,  a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

14. Sołtys Mszany pobiera III ratę podatku gruntowego do piątku 15 września na parterze Urzędu Gminy Mszana w sali ślubów, od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 15.00, a w piątek od 8.00 –  14.00.  Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.  Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w piątek 15.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

15. Parafia nasza organizuje w środę 27.09. pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd będzie o godz. 13.00 z parkingu przy GOKiR, a powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt to 50 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są w zakrystii

16. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Ulmowie, Błogosławiona rodzina”. Będzie on wyświetlany: niedziela 10.09. godz. 17.00; wtorek 12.09. godz. 18.00; środa 13.09. godz. 17.00; czwartek 14.09. godz. 18.00.

17. Ubezpieczone Panie urodzone w latach 1954 – 1973 zaproszone są na bezpłatne badanie mammograficzne na parkingu przy GOKiR Mszana w najbliższy czwartek i piątek 14 – 15.09. Bliższe informacje na plakacie w gablotce i na ulotkach w przedsionku kościoła.

18. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie ogłasza nabór dla mieszkańców Gminy Mszana wniosków do programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” na rok 2024. Program polega na bezpłatnym wsparciu osób niepełnosprawnych w wykonywaniu codziennych czynności.  Z programu mogą skorzystać:

  • dzieci do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie
    o niepełnosprawności
  • osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności

Mieszkańcy Gminy Mszana więcej informacji mogą uzyskać i wnioski składać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie, ul. Centralna 93, 44-323 Połomia do dnia 12 września 2023 r. w godzinach pracy Ośrodka.

W „Gościu Niedzielnym” w objętości 100 stron na jubileusz stulecia  dzisiaj m. in.:

  • sylwetki redaktorów i kulisy pracy redakcyjnej
  • niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze GN
  • specjalny dodatek z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli

i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

 

 

 

 

Loading