XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020 r.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Ofiara eucharystyczna jednoczy nas przy stole Chrystusa. Wierzymy, ze On prawdziwie jest między nami, gdyż zapewnił swoich uczniów: „Gdzie dwaj albo trzej zebrani są w Imię moje, tam jestem pośród nich” /Mt 18,20/. Stańmy z czystymi sercami przed Bogiem, abyśmy mogli w pełni przeżyć Jego obecność wśród nas.

2. Msze św. niedzielne od dzisiaj odprawiane są o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Niedzielne nieszpory o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszelkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP, zaś w sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej katowickiej archidiecezji.

6. Msza św. za zmarłych w sierpniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. A modlić się będziemy m.in. za ks. Tadeusza z ok. jego urodzin.

8. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługa sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia chętnych w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dożynkowa, dziękczynna za zebrane tegoroczne plony. Proszę w imieniu własnym i Sołtysa Sołectwa Mszana, aby w sobotę rano przynieść płody ziemi. Proszę również chętnych do pomocy przy strojeniu ołtarza. Na niedzielną dożynkową Mszę św. zapraszam poczty sztandarowe, rolników i wszystkich Parafian

10. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 18-cioro naszych dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św.

Spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią będzie w sobotę od godz. 12.00 i zawsze pół godziny przed Mszą św. Bardzo proszę też o modlitwę za te nasze Dzieci.

11. Przyszła niedziela to 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 16.00, a następnie różaniec fatimski i procesja wokół kościoła.

12. W przyszła niedzielę będzie pielgrzymka do MB Uśmiechniętej w Pszowie. Ze względów epidemicznych można włączyć się do modlitwy tylko poprzez transmisję w Radio e`M i Internet.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/.

14. Sołtys sołectwa Mszana informuje, iż podatek gruntowy III rata za 2020 r. będzie pobierany od jutra 07.09. do wtorku 16.09. na parterze Urzędu Gminy w poniedziałek 8.00 – 17.00, od wtorku do czwartku 8.00 – 15.00, w piątek 8.00 – 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Będzie możliwość płacenia kartą płatniczą. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że we wtorek 16.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

15. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

16. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę o godz. 16.30 – 18.30 – zapraszam szczególnie dzieci oraz w piątek od godz. 18.00 – 20.00 – zapraszam szczególnie młodzież.

17. Pierwsze spotkanie dzieci, które będą się przygotowywały do Wczesnej Komunii św. będzie w poniedziałek 14.09. o godz. 17.00 w salkach parafialnych.

• Jaki obraz edukacji religijnej wyłania się w 30 rocznicę powrotu religii do szkół?

• o powrocie uczniów do szkół, przypominającym chodzenie po wysoko zawieszonej linie.

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, w którym m. in. naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!