XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022 r.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Dziś są Dożynki Gminy Mszana. Wójt Gminy Mszana i Rada Sołecka w Połomi zapraszają wszystkich mieszkańców do Połomi. Wyjazd korowodu z ul. Folwark o godz. 14.00 od godz. 15.00 część oficjalna i artystyczna na scenie plenerowej w centrum Połomi. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

2. Msze św. niedzielne od dzisiaj odprawiane są znów o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Niedzielne nieszpory – o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży archidiecezji. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

4. Pierwsze spotkanie dzieci, które mają przystąpić do Wczesnej Komunii św. /rocznik 2016/ będzie w najbliższy wtorek o godz. 16.00 na probostwie.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas będzie w środę po Mszy św.

7. W czwartek obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. O godz. 17.00 Msza św. za zmarłych w sierpniu oraz zmarłych zalecanych.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po Mszy św. porannej.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dożynkowa, dziękczynna za zebrane tegoroczne plony. Proszę w imieniu własnym i Sołtysa Sołectwa Mszana, aby w sobotę rano przynieść płody ziemi. Proszę również chętnych do pomocy przy strojeniu ołtarza. Na niedzielną dożynkową Mszę św. zapraszam poczty sztandarowe, rolników i wszystkich Parafian.

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00.

13. W przyszłą niedzielę będzie również pielgrzymka do Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie. Udajemy się tam indywidualnie. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/.

Serdeczne Bóg zapłać również tym wszystkim, którzy pielgrzymowali, zarówno pieszo jak i samochodami, w poniedziałek do Turzy Śl. Dziękuję też tym, którzy kierowali ruchem, nieśli krzyż i nagłośnienie.

Dziękuję ministrantom za udział w środowej Pielgrzymce do katowickiej katedry.

15. Sołtys Mszany informuje, iż podatek od nieruchomości i rolny III rata za 2022 r. będzie pobierany od jutra do czwartku 15.09. w Urzędzie Gminy w godzinach urzędowania, w sali ślubów. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w czwartek 15.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

16. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

17. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść w środę 21.09. w godz. od 8.00 – 14.00 na plac przy probostwie obok garaży.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I
  • o problemach szkolnej katechezy

Polecam: nowy „Wiesiadnik” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading