XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Dziś są Dożynki Gminy Mszana. Wójt Gminy Mszana i Rada Sołecka w Gogołowej zapraszają wszystkich mieszkańców do Gogołowej. Wyjazd korowodu z ul. Jastrzębskiej o godz. 13.45, od godz. 15.00 część oficjalna i artystyczna na boisku w Gogołowej. Szczegóły na plakatach i w internecie.

2. Msze św. niedzielne od dzisiaj odprawiane są znów o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Niedzielne nieszpory – o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

4. Od jutra, poniedziałku, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2023/2024. Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli Pracowników naszej szkoły – jutro o godz. 9.00.

5. Pierwsze spotkanie dzieci, które mają przystąpić do Wczesnej Komunii św. /rocznik 2017/ będzie w najbliższy wtorek o godz. 16.00 w salkach.

6. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas będzie w środę po Mszy św.

8.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, Msze św. w tym dniu o 8.00 i 17.00 oraz Godzina Święta – od 20.00 do 21.00, okazja do spowiedzi

9. W piątek obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. Wszystkie dzieci zapraszam w tym dniu na Mszę św. szkolną na godz. 17.00, podczas której poświęcimy przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.

Po Mszy szkolnej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dożynkowa, dziękczynna za zebrane tegoroczne plony. Proszę w imieniu własnym i Sołtysa Sołectwa Mszana, aby w sobotę rano przynieść płody ziemi. Proszę również chętnych do pomocy przy strojeniu ołtarza. Na niedzielną dożynkową Mszę św. zapraszam poczty sztandarowe, rolników i wszystkich Parafian

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach

13. W przyszłą niedzielę będzie również pielgrzymka do Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie, która kończy jubileusz 300-lecia obecności Obrazu MB w tym miejscu. W Mszanie około godz. 6.15 – 6.30 chętni mogą dołączyć się do pieszych pielgrzymów idących z Jastrzębia. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 120 – 166 /parzyste/.

Serdeczne Bóg zapłać również tym wszystkim, którzy pielgrzymowali, zarówno pieszo jak i samochodami, we wtorek do Turzy Śl. Dziękuję też tym, którzy kierowali ruchem, nieśli krzyż i nagłośnienie.

Dziękuję ministrantom za udział w poniedziałkowej Pielgrzymce do katowickiej katedry.

15. Świetlica Parafialna czynna będzie we wrześniu w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

16. Sołtys Mszany będzie pobierać III ratę podatku gruntowego od wtorku 5 do 15 września na parterze Urzędu Gminy Mszana w sali ślubów, od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 15.00, a w piątek od 8.00 do 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w piątek 15.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

17. Z naszego kościoła są transmitowane przez internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

18. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść w najbliższą środę 6 września w godz. od 8.00 – 14.00 na plac przy probostwie obok garaży.

19. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Ulmowie, Błogosławiona rodzina”. Będzie on wyświetlany: piątek 8.09. i niedziela 10.09. godz. 17.00; wtorek 12.09. godz. 18.00; środa 13.09. godz. 17.00; czwartek 14.09. godz. 18.00.

20. Redakcja Gościa Niedzielnego zaprasza Czytelników do wspólnego świętowania jubileuszu 100-lecia tygodnika podczas Mszy św. w najbliższą sobotę 9.09. o godz. 15.00 w katowickiej katedrze. Po Eucharystii będzie możliwość spotkania z dziennikarzami Gościa przy kołoczu na placu obok katedry.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży – jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Życzę wiele światła Ducha Św. uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym, a wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading