XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019 r.

1. Dziś, w XXII Niedzielę Zwykłą, dziękujemy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony.

Msza św. dożynkowa o godz. 9.00, a niedzielne nieszpory o godz. 15.30. Bóg zapłać za przyniesione dary.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień będzie kolekta na dokończenie wystroju naszego prezbiterium.

3. Dzisiaj przeżywamy Gminne Dożynki. Od godz. 14.45 przejazd korowodu dożynkowego z ul. Moszczeńskiej na boisko sportowe przy ul Sportowej, po czym dalsze świętowanie na boisku. Szczegóły znajdziemy na plakatach i w internecie.

4. Od poniedziałku rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2019/2020. Msza św. w int. uczniów, nauczycieli pracowników naszej szkoły – jutro o godz. 8.00.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45; Różaniec – sobota godz. 7.30

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

8. Wszystkie dzieci zapraszam w każdy piątek na Mszę św. szkolną na godz. 17.00, a w najbliższy piątek poświęcimy podczas Mszy szkolnej przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.
Po Mszy szkolnej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

9. W sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenia duchowieństwa. W tym dniu kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują do katowickiej Katedry. Pamiętajmy o kapłanach w naszych indywidualnych modlitwach.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

11. W przyszłą niedzielę będzie również pielgrzymka do Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie. Możemy się dołączyć w Mszanie ok. godz. 6.15 do pieszych pielgrzymów idących z Moszczenicy.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.
Serdeczne Bóg zapłać również tym wszystkim, którzy pielgrzymowali, zarówno pieszo jak i samochodami, w czwartek do Turzy Śl. Dziękuję też tym, którzy kierowali ruchem, nieśli krzyż i nagłośnienie.
Dziękuję ministrantom za udział w piątkowej Pielgrzymce do katowickiej katedry. Bóg zapłać O. Andrzejowi, pracującemu na Litwie, za wygłoszone słowo Boże i tygodniową posługę pośród nas.

13. Sołtys sołectwa Mszana informuje, iż podatek gruntowy III rata za 2019 r. będzie pobierany w dniach od środy 04 – 16.09.2019 r. w Urzędzie Gminy /sala ślubów/, w godzinach urzędowania gminy. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.

14. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 14.00 na znak jedności z ofiarami II wojny światowej będą bić dzwony w całej Polsce, będzie to moment wybicia dźwięku specjalnie przygotowanego na tę okazję dzwonu z przesłaniem „Pamięć i przestroga”.

• Dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry?
• o 95-letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła przed uroczystością MB Częstochowskiej
• o Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• superdodatek – plastikowa linijka
• gwarantowana pomoc świętych na trudy nowego roku szkolnego
• szybki, zwrotny i niewidzialny – supernowoczesny myśliwiec F35

Polecam: nowy „Wiesiadnik”

Życzę wiele światła Ducha Św. uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym, a wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!