XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023 r.

1. Przeżywamy dziś XXI Niedzielę Zwykłą, ostatnią podczas wakacji.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży archidiecezji, na utrzymanie kościoła akademickiego /krypta katedry/. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Kończą się wakacje, dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 – nieszpory niedzielne.

4. Jutro, w poniedziałek, powakacyjna pielgrzymka Ministrantów do katowickiej Katedry, wyjazd z Mszany o 8.45. Natomiast we wtorek udamy się z naszą mszańską pieszą pielgrzymką do Turzy Śl. Wyruszymy o 18.00 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy /przy straży/ bezpłatny autokar. Zachęcam do licznego udziału, zwłaszcza młodzież naszej Parafii.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

6. Msza św. za Solenizantów sierpnia odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w piątek po Mszy św. porannej.

9. W sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. W tym dniu kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują do katowickiej Katedry. Pamiętajmy o kapłanach w naszych indywidualnych modlitwach.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 90 – 118 /parzyste/.

Dziękuję również wszystkim, którzy włączyli się w organizację pogrzebu śp. ks. Rafała Greiffa.

11. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 15.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Gminne Dożynki. O godz. 7.00 w Połomi Msza św. dożynkowa, a od godz. 13.45 przejazd korowodu i świętowanie na Boisku Sportowym w Gogołowej. Szczegóły na plakatach i w internecie.

GOKiR Mszana prosi osoby zainteresowane udziałem w Korowodzie Dożynkowym o zgłaszanie pojazdów u sołtysów lub do GOKiR Mszana w terminie do środy 30 sierpnia.

13. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść za tydzień w środę 06 września w godz. od 8.00 – 14.00 na plac przy probostwie obok garaży.

14. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • na zakończenie miesiąca trzeźwości – o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień
  • osobiste świadectwa dziennikarzy GN o tym, jakie znaczenie dla ich życia ma ikona MB Częstochowskiej

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • magnes – zakładka do książki z wizerunkiem rodziny Ulmów
  • o filmikach na Tik Toku
  • o błogosławionej rodzinie Ulmów – Samarytanach z Markowej

 

Życzę dobrego i bezpiecznego, jeszcze, wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading