XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020 r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. W Dzień święty, który jest pamiątką Zmartwychwstania Jezusa, gromadzimy się, aby śpiewać Bogu hymn uwielbienia i dziękczynienia za miłość, jaką nam okazał. W tajemnicy tej Eucharystii Pan przeprowadza nas ze śmierci do życia, dlatego odrzućmy zło i stańmy przed Nim w pokorze serca.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na dalszą renowację naszych witraży.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

4. W sobotę 29.08. tradycyjnie będziemy w Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Jednak ze względów epidemicznych udamy się tam indywidualnie. Początek modlitwy w Turzy Śl. o godz. 20.00.

5. Msze św. w przyszłą niedzielę jeszcze według porządku wakacyjnego, czyli o 7.00, 10.00 i 16.00;

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wesołej.

7. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Nasza Świetlica Parafialna będzie nieczynna aż do odwołania!

8. Bóg zapłać O. Joachimowi za tygodniowe zastępstwo wakacyjne pośród nas.

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik”.

Wszystkim życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!