XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Zbawienie jest dziełem Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa, dobrowolnie przyjętym i dokonanym dla wykupienia z niewoli grzechu każdego bez wyjątku człowieka. Urzeczywistnia się ono również i dzisiaj, w naszej obecności, kiedy gromadzimy się przy Chrystusowym ołtarzu dla sprawowania Eucharystii, czyli Ofiary i wspólnego dziękczynienia, składanego Bogu w radości za wielki dar odkupienia.

2. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium, zwłaszcza naszymi Parafiankami.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii /na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych/, a przed kościołem zbiórka na zakup łóżek polowych dla żołnierzy ukraińskich. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. W piątek 26.08. obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wesołej.

8. Przypominam, że jeszcze w przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

9. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie w poniedziałek 29 sierpnia. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy Śl. bezpłatny autokar.

10. Pielgrzymka Ministrantów do katowickiej Katedry będzie w środę 31.08. – wyjazd z Mszany o 8.45.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • rozmowa z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji
  • o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia

Życzę dobrego i bezpiecznego, jeszcze, wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading