XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023 r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Bóg nieustannie gromadzi swój lud, aby na całej ziemi składał Mu Ofiarę czystą. Kiedy dzisiaj wspólnie sprawujemy Eucharystię, sam Pan przeprowadza nas ze śmierci do nowego życia. Stańmy przed Nim w prawdzie i pokorze, a dostąpimy Jego miłosierdzia.

2. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium, zwłaszcza naszymi Parafiankami.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży archidiecezji, na utrzymanie kościoła akademickiego /krypta katedry/.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz.
  • 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W sobotę 26.08. obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ oraz ul. Sportowej.

7. Przypominam, że jeszcze w przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

8. Pielgrzymka Ministrantów do katowickiej Katedry będzie w poniedziałek 28.08. – wyjazd z Mszany o 8.45.

9. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie we wtorek 29 sierpnia. Wyruszymy o 18.00 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy Śl. bezpłatny autokar.

10. Bóg zapłać o. Arkadiuszowi za trzytygodniowe zastępstwo wakacyjne.

11. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść za 2 tygodnie w środę 06 września w godz. od 8.00 – 14.00 na plac przy probostwie obok garaży.

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”.

Życzę dobrego i bezpiecznego, jeszcze, wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading