XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2020 r.

1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Bóg nieustannie gromadzi swój lud, aby na całej ziemi składał Mu Ofiarę czystą. Kiedy dzisiaj wspólnie sprawujemy Eucharystię, sam Pan przeprowadza nas ze śmierci do nowego życia. Stańmy przed Nim w prawdzie i pokorze, a dostąpimy Jego miłosierdzia.

2. Dzisiaj pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej kobiety i dziewczęta. Pielgrzymka nie odbywa się w tradycyjnej formie. Możemy uczestniczyć w niej poprzez media: TV Polonia, TVP Katowice, Radio e`M i PR Katowice. Początek transmisji o godz. 10.00.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące opłaty /prąd, woda, gaz/ Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych.

4. Jutro, w poniedziałek, przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej katowickiej archidiecezji i całej górnośląskiej metropolii.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
Różaniec – sobota godz. 16.30

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 67 – 93 /nieparzyste/ oraz ul. Polnej i Ładnej.

8. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Od zeszłej soboty zostały wprowadzone obostrzenia sanitarne w naszym powiecie, które ograniczają ilość osób przebywających w kościele. Dlatego w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 80 osób, zaś wokół kościoła 150 osób.

Zarówno w kościele jak i na zewnątrz obowiązuje nakaz używania maseczek zakrywających usta i nos, pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

9. W związku z obostrzeniami sanitarnymi nasza Świetlica Parafialna będzie nieczynna aż do odwołania!

10. Bóg zapłać O. Arkadiuszowi za tygodniowe zastępstwo wakacyjne pośród nas, a od jutra /poniedziałku/ gościć będziemy O. Joachima Zok.

11. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik”.

Wszystkim życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!