XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022 r.

1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Stajemy dzisiaj przed Bogiem z tym wszystkim, co nas przygniata i boli. Mamy ufność, że w czasie Eucharystii On zaradzi naszemu niedowiarstwu i oświeci nasze życie, abyśmy poznali, że drogi Boże nie są drogami ludzkimi. Bóg pozwoli nam spojrzeć na nasze życie z nadzieją, że kiedyś zasiądziemy razem z Chrystusem po Jego prawicy. „Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją udoskonala”.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

3. Jutro, w poniedziałek, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem MB Zielnej. Zgodnie z tradycją błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła. Jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu o 7.00; 10.00 i 16.00, a kolekta będzie przeznaczona na cele parafialne.

4. W środę przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej katowickiej archidiecezji i całej górnośląskiej metropolii.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Najbliższy piątek jest III piątkiem miesiąca poświęconym czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 25 – 79 /nieparzyste/ oraz ul Ładnej.

8. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

9. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii. Wyjazd będzie o godz. 6.00 rano kolejno z przystanku obok Wnuka, spod Żabki i z ul. Wodzisławskiej obok Chaty Staropolskiej.

10. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

11. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

12. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie w poniedziałek 29 sierpnia. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy Śl. bezpłatny autokar.

13. Bóg zapłać o. Arkadiuszowi za dwutygodniowe zastępstwo, a od wtorku gościć będziemy o. Joachima Zok.

 

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

Parafianom i Gościom życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku,

a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

 

Loading