XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020 r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Z naszego krajobrazu znikają łany zboża, niedługo będziemy jeść chleb z tegorocznego zbioru. Tyle razy Jezus brał w ręce chleb, polecał nam modlić się do Ojca o chleb powszedni, wreszcie chleb przemienił w swe ciało. Dziękujmy Mu za ten bezcenny dar pokarmu, dany nam na czas wędrówki przez ziemię. W czasie sprawowania Eucharystii posilmy się tym właśnie darem.

2. Dzisiaj, 2 sierpnia, przypada odpust ku czci MB Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Można go zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe warunki odpustu.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Serca Pana Jezusa w piątek.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ i ul. Dębowej, Zielonej i Nowej

11. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci i młodzież pozostające w czasie wakacji w domu do skorzystania z jej atrakcji. Dziękuję serdecznie Paniom, które podjęły się opieki nad Świetlicą.

13. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele wydaje się mocno podejrzane. Można zasadnie zapytać: czy istnieją rozwody kościelne, czy nie istnieją? Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa?
• O gotyckich katedrach – czy umiemy czytać dziś tę księgę, którą jest katedra?
• O polskich serafitkach z Teksasu, które ofiarnie opiekują się podopiecznymi z domu pomocy społecznej oraz zmagają się z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami!  Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!