XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021 r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Jak spragnieni pielgrzymi w drodze do niebiańskiej ojczyzny gromadzimy się na Uczcie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, aby spożywać Chleb, który zstąpił z nieba i życie daje światu. Bierzmy i jedzmy, a nie będziemy łaknąć ani pragnąć.

2. Serdecznie witam pośród nas na zastępstwie wakacyjnym o. Krystiana Piechaczka, klaretyna.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem zbiórka na poszkodowanych w skutek powodzi i nawałnic. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych.

5. Jutro, w poniedziałek, 2 sierpnia, przypada odpust ku czci MB Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Można go zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe warunki odpustu.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30

6. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości wyłożonej na ołtarzu Matki Bożej.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ oraz ul. Szymborskiej.

11. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Nasza Świetlica Parafialna czynna będzie w sierpniu: w środy od godz. 15.00 – 18.00, a w piątki od 10.00 – 13.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

14. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya

• o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła

• w ramach cyklu wakacyjnego – rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki

Polecam: wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading