XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021 r.

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Pan, który podtrzymuje wszystko w istnieniu, do którego zanosimy codziennie prośbę o chleb powszedni, gromadzi nas wokół swojego stołu, by karmić nas Bożym słowem oraz Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa. Niech ta Uczta będzie wielkim dziękczynieniem za dar Chleba – pokarmu na doczesne i wieczne życie.

2. Dzisiaj – wspominając św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. W dzisiejszą niedzielę, decyzją papieża Franciszka, obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – pod hasłem Jestem z tobą przez wszystkie dni.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Msza św. za Solenizantów lipca odprawiona będzie w sobotę o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. ks. Styry. Dziękuję za prace wykonane przy kościele i za dary stołu.

9. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. Nasza Świetlica Parafialna czynna będzie w tym tygodniu w piątek od godz. 15.00 – 18.00. W sierpniu czynna będzie: w środy od godz. 15.00 – 18.00, a w piątki od 10.00 – 13.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

11. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

12. Od przyszłej niedzieli będzie pośród nas na wakacyjnym zastępstwie O. Krystian Piechaczek.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i osób Starszych

• w ramach cyklu wakacyjnego – klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie ziemski swój żywot zakończyła św. Kinga

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading