XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022 r.

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Jak zawsze, przynosimy przed Boży ołtarz nasze codzienne sprawy, nie bacząc na to, że nasze prośby się powtarzają i że popadamy w te same słabości. Ten nasz swoisty upór podobny jest do postawy Abrahama, który wstawiał się za swoim ludem. Takiej modlitwy nauczył nas Jezus, abyśmy – naśladując Jego ufność w Boże miłosierdzie – wytrwale prosili.

2. Dzisiaj – wspominając św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zachęcam też do włączenia się do Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Bliższe informacje na ten temat w gablotce.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont Krypty Katedry. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Msza św. za Solenizantów lipca odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ i ul. Sosnowej. Dziękuję za dary stołu.

7. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza do skorzystania z wielu atrakcji w okresie wakacji. W programie m.in. wyjazdy: we wtorek 09.08. do Funzeum, w piątek 12.08. do Energylandii.

Również w każdy piątek do 5 sierpnia – gry i zabawy w wodzie na basenie. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej GOS i Urzędu Gminy Mszana.

8. GOKiR Mszana zaprasza na niedzielny piknik artystyczny. Odbędzie się on dzisiaj (24 lipca) na boisku w Gogołowej. W programie warsztaty malarskie, gigantyczne piłki i zjeżdżalnia oraz plenerowe gry i zabawy. Przewidziano drobny poczęstunek. Zajęcia bezpłatne. Początek o godz. 14.00

9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie zaprasza członków sympatyków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w dzisiaj 24.07. o godz. 12.00 w remizie OSP.

10. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

11. W dniach od 03 – 07 sierpnia odbędzie się kolejna 77 Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasna Górę. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

12. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • dlaczego tak trudno jest głosić Ewangelię młodzieży i jak to – mimo trudności – robić

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading