XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019 r.

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Wyszliśmy ze swoich domów, oderwaliśmy się od zajęć, aby jako lud Boży przeżywać razem spotkanie z Bogiem na sprawowaniu niedzielnej Eucharystii. Łączy nas ta sama wiara w Boga, to samo przywiązanie do Kościoła, ta sama troska o wieczność. Niech Bóg nas prowadzi.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą renowację naszych witraży. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na spłacenie wyświetlacza tekstów.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W najbliższy czwartek 25.07. wspominać będziemy św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo kierowców.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

7. W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia odbędzie się kolejna 74 Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już 30 lipca. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

8. Gminny Ośrodek Sportu zaprasza wszystkich chętnych na wyjazdy: we wtorek 30 lipca do Energylandii, a w czwartek 22 sierpnia do Eko Parku w Dechę do Bielska Białej. Bliższe informacje oraz zapisy na Krytej Pływalni w Połomi.

9. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?
• dlaczego w Polsce brakuje leków?
• w wakacyjnym cyklu przeniesiemy się do Lewoczy – najważniejszego sanktuarium maryjnego na Słowacji

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading