XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021 r.

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Dzieło zbawienia, jakiego Bóg dokonuje w historii Starego i Nowego Przymierza, to gromadzenie ludzi, aby się stali członkami ludu Bożego, jednej Bożej owczarni. Gdy przychodzimy na niedzielne zgromadzenie, aby słuchać słowa Bożego i sprawować Eucharystię, czynimy tak dlatego, że od dnia chrztu należymy do Kościoła. Pragniemy też przez to przyspieszyć chwilę, w której nastanie na świecie jedna owczarnia zgromadzona wokół jednego Pasterza.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opał na zimę. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W przyszłą niedzielę 25.07. wspominać będziemy św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo kierowców.

W przyszłą niedzielę będziemy też obchodzić, wg decyzji papieża Franciszka, I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – pod hasłem Jestem z tobą przez wszystkie dni.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/. Dziękuję również za prace przy malowaniu płotów przykościelnych, a także za dary stołu.

7. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

8. Nasza Świetlica Parafialna czynna jest w lipcu w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. W sierpniu czynna będzie odwrotnie: w środy od godz. 15.00 – 18.00 a w piątki od 10.00 – 13.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

9. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

10. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy bardziej bezpiecznie, czyli telefonicznie.

11. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

12. GOKiR Mszana i Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na Piknik Ekologiczny dla dzieci w Gogołowej. Początek w czwartek 22 lipca o godz. 10.00 na parkingu przed szkołą. W programie m.in. warsztaty recyklingowe, gry i zabawy, animacje przy muzyce, a także niespodzianki.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju

• W ramach cyklu wakacyjnego – tama we Włocławku, czyli miejsce związane z męczeńska śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading