XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022 r.

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Wyszliśmy ze swoich domów, oderwaliśmy się od zajęć, aby jako lud Boży przeżywać razem spotkanie z Bogiem na sprawowaniu niedzielnej Eucharystii. Łączy nas ta sama wiara w Boga, to samo przywiązanie do Kościoła, ta sama troska o wieczność. Niech Bóg nas prowadzi.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na remont Krypty Katedry.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, dlatego w niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo kierowców.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ oraz 6 – 36 i 54 – 82 /parzyste/.

7. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza do skorzystania z wielu atrakcji w okresie wakacji. W programie m. in. wyjazdy: we wtorek 09.08. do Funzeum, w piątek 12.08. do Energylandii.

Również: 19.07. – turniej gigantycznych piłkarzy, w każdy piątek do 5 sierpnia – gry i zabawy w wodzie na basenie. Wszystkie imprezy są współfinansowane z Fundacji JSW. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej GOS i Urzędu Gminy Mszana.

8. Dzisiaj w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się Marsz rodzinny. Początek o godz. 15.30 przy kościele Miłosierdzia Bożego, a zakończenie Festynem rodzinnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. /na Szóstce/. Szczegóły na plakacie w gablotce.

9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie zaprasza członków sympatyków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 24.07. o godz. 12.00 w remizie OSP.

10. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

11. W dniach od 03 – 07 sierpnia odbędzie się kolejna 77 Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasna Górę. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

12. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

 

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading