XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021 r.

1.Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Na mocy sakramentu chrztu św. każdy z nas powołany jest, aby być uczniem, aby być prorokiem nowego Królestwa, które zostało założone w Jezusie Chrystusie. Być uczniem, tzn. iść za Chrystusem i głosić słowo prawdy o zbawieniu. Być prorokiem tzn. dawać świadectwo ubóstwa, całkowitego zaufania Chrystusowi, głosić Ewangelię nawet wtedy, gdy nas przyjmować nie będą. Iść i wzywać do nawrócenia. Eucharystia, którą sprawujemy, jest Sakramentem, który nas umacnia do spełnienia tego posłannictwa.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca, a więc dzień fatimski. O godz. 17.00 Msza św. za czcicieli MB Fatimskiej, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą MB wokół kościoła.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/. Dziękuję również za dary stołu.

8. Przypominam, że nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Pamiętajmy jednak w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

9. Nasza Świetlica Parafialna czynna jest w czasie wakacji w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

10. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

11. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy bardziej bezpiecznie, czyli telefonicznie.

12. Od wtorku 13.07. rozpoczniemy prace związane z konserwacją, malowaniem płotów na terenie przykościelnym. Chętnych do pomocy zapraszam na godz. 8.00, z góry dziękuję za pomoc.

13. GOKiR Mszana zaprasza we wtorek 13.07. o godz. 10.00 na piknik dla dzieci w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. W programie animacje, warsztaty i dobra muzyka. Dzieci będą mogły poznać bliżej sprzęt strażacki i wojskowy.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem i Polską w kontekście ostatniej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego
  • w ramach cyklu wakacyjnego – reportaż o św. Jadwidze Śląskiej

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading