XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Przy sprawowaniu Eucharystii spotykamy się nie tylko z Bogiem, ale i z braćmi. Zwróćmy uwagę na tych, którzy stoją obok nas, a znajdziemy odpowiedź na ewangeliczne pytanie: „kto jest moim bliźnim?”. Uczestnicząc w tej Uczcie braterskiej miłości, uczymy się prawdziwego chrześcijaństwa od Chrystusa, który tak umiłował ludzi, że oddał za nich swoje życie.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W środę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, następnie różaniec fatimski i procesja z figurą.

6. Msza św. za zmarłych w czerwcu: Elżbieta Niestrój, Aniela Wita, Teresa Szołtysek, Franciszek Danus oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

7. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 202 – 250 /parzyste/. Dziękuję też za dary stołu.

9. W najbliższą sobotę 16 lipca jedziemy na rodzinną wycieczkę w Beskidy. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przed GOKiR-em /samochody proszę parkować na parkingu przy kościele/. Brak już wolnych miejsc.

10. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza do skorzystania z wielu atrakcji w okresie wakacji. W programie m. in. wyjazdy: we wtorek 09.08. do Funzeum, w piątek 12.08. do Energylandii.

Również: 12-13 lipca konkurencje sportowe dla dzieci, we wtorek 19.07. – turniej gigantycznych piłkarzy, w każdy piątek do 5 sierpnia – gry i zabawy w wodzie na basenie. Wszystkie imprezy są współfinansowane z Fundacji JSW. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej GOS i Urzędu Gminy Mszana.

11. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

12. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

13. W dniach 03 – 07 sierpnia odbędzie się kolejna 77 Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasna Górę. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

14. I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Żorach zaprasza 22 października br. wszystkich Miarkowiczów i przyjaciół szkoły na obchody Jubileuszu 100-lecia najstarszego liceum w Żorach. Przygotowania do obchodów rocznicy można śledzić na stronie internetowej szkoły w zakładce „Jubileusz 100-lecia”.

15.Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi Starego Testamentu – dwie Księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading