XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023 r.

1. Dziś XIX Niedziela Zwykła. Chrystus jest obecny w zgromadzeniu ludu Bożego, umacnia nas oraz dodaje nam odwagi na każdy czas prób i doświadczeń. Z żywą wiarą i miłością przystąpmy teraz do sprawowania Eucharystii i prośmy Boga, abyśmy znaleźli łaskę dla uzyskania pomocy w stosownej chwili.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 16.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, potem różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem MB Zielnej. Zgodnie z tradycją błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła. Jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu o 7.00; 10.00 i 16.00, a kolekta będzie przeznaczona na cele parafialne. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

6. W czwartek przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej katowickiej archidiecezji i całej górnośląskiej metropolii.

7. Najbliższy piątek jest III piątkiem miesiąca poświęconym czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ oraz ul Wiśniowej.

9. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 15.00 – 18.00 oraz w piątek od 10.00 – 13.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję

11. Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 20 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

12. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

14. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie we wtorek 29 sierpnia. Wyruszymy o 18.00 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy Śl. bezpłatny autokar.

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”.

Parafianom i Gościom życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading