XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020 r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczynamy Eucharystię – Najświętsze Misterium naszej wiary. Chrystus jest obecny w zgromadzeniu ludu Bożego, umacnia nas oraz dodaje nam odwagi na każdy czas prób i doświadczeń. Z żywą wiarą i miłością prośmy Boga, abyśmy znaleźli łaskę dla uzyskania pomocy w stosownej chwili.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie złożone ofiary – imienne i anonimowe – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na bieżące opłaty /prąd, woda, gaz/.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45

4. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, potem różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

5. Msza św. za zmarłych w lipcu: Ludomiłę Jasińską, Krystiana Durok, Barbarę Polnik, Franciszka Sobik oraz za zmarłych zalecanych – będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

6. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem MB Zielnej. Zgodnie z tradycją błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła. Jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu o 7.00; 10.00, 11.30 i 16.00, a kolekta będzie przeznaczona na dalszą renowację naszych witraży.

7. Msze św. niedzielne w czasie wakacji odprawiane są o 7.00, 10.00 i 16.00;

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 25 – 63 /nieparzyste/.

9. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

10. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Od wczoraj – soboty – zostały wprowadzone obostrzenia sanitarne w naszym powiecie, które ograniczają ilość osób przebywających w kościele.

Dlatego w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 80 osób, zaś wokół kościoła 150 osób.

Zarówno w kościele jak i na zewnątrz obowiązuje nakaz używania maseczek zakrywających usta i nos,  pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

11. W związku z obostrzeniami sanitarnymi nasza Świetlica Parafialna będzie nieczynna aż do odwołania!

12. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 sierpnia, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, nie odbędzie się w tradycyjnej formule. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 a możemy w niej uczestniczyć za pośrednictwem mediów. Transmisje będą w TV Polonia, TVP Katowice oraz w Radiu e`M i PR Katowice.

13. Od jutra /poniedziałku/ gościć będziemy pośród nas na zastępstwie wakacyjnym O. Arkadiusza Sitko.
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• z przemocą trzeba walczyć, jednak Polska rozważa wypowiedzenie tzw. Konwencji przemocowej. Czy powinniśmy ją wypowiedzieć? Jeśli tak, to dlaczego?
• prezydenta, własną firmę, bezpieczeństwo kraju, sportowców – podczas uroczystości w Niepokalanowie można zawierzyć Sercu Maryi wszystko, co określa się jako ”moje”.
• w wakacyjnym cyklu Gościa o rychwałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!