XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.08.2021 r.

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Eucharystia jest Ucztą paschalną Nowego Przymierza, na której Chrystus karmi nas swoim Ciałem i wzmacnia swoja Krwią. Jak manna na pustyni dla Izraela, jak podpłomyk dla Eliasza – tak Eucharystia jest pokarmem, którym posila się w drodze lud Boży Nowego Przymierza, zawartego we Krwi Chrystusa. Mocą tego pokarmu możemy iść ufnie na spotkanie Pana, który przygotował nam wspaniałą ucztę tam, gdzie będziemy Go oglądać twarzą w twarz.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Msza św. za zmarłych w lipcu Jana Wolnego i Bronisławę Filip oraz za zmarłych zalecanych – będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

5. W piątek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, potem różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii lub telefonicznie.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem MB Zielnej. Zgodnie z tradycją podczas każdej Mszy św. błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła.

8. Msze św. niedzielne w czasie wakacji odprawiane są o 7.00, 10.00 i 16.00;

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.

10. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

11. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Nasza Świetlica Parafialna czynna jest w sierpniu: w środy od godz. 15.00 – 18.00, a w piątki od 10.00 – 13.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

14. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

15. Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w przyszłą niedzielę 15 sierpnia przy naszej parafii św. Jerzego w Mszanie będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował w naszych salkach parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

Polecam: Gościa Niedzielnego, wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading