XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020 r.

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię” /Mt 11.28/ Pan zaprasza nas do swojego stołu, przy którym chce nas karmić swoim słowem oraz swoim Ciałem i Krwią. W tajemnicy Eucharystii, którą będziemy sprawować na pamiątkę Jego Śmierci i Zmartwychwstania, znajdziemy pokrzepienie i umocnienie w wierze.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych przez powódź i podtopienia na Podkarpaciu. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

3. Od dzisiaj, przez całe wakacje, Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych w czerwcu: Piotra Marek i Jerzego Kolorz oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.

9. Przypominam, że w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

11. Świetlica Parafialna w naszych salkach czynna jest w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00.Zapraszam chętne dzieci i młodzież pozostające w czasie wakacji w domu do skorzystania z gier, zabaw, wspólnego oglądania filmów i innych atrakcji. Dziękuję serdecznie Paniom, które podjęły się opieki nad Świetlicą.

12. Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55 Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Jutro, w poniedziałek , we wsp. MB Uzdrowienia Chorych o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. przez abpa Wiktora Skworca, która będzie transmitowana przez TVP 3.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów
• o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie
• w ramach cyklu wakacyjnego Nie ma jak u Mamy – odwiedzimy bazylikę w Leżajsku

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading