XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.07.2022 r.

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. „Z radością sławcie Boga…cześć Mu wspaniałą oddajcie” – będziemy śpiewać dziś w Psalmie. Podejmując to wołanie, stajemy, aby składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za dar naszego powołania. Prośmy Pana, aby uzdolnił nas do dawania świadectwa, że jesteśmy chrześcijanami, że wierzymy w Jezusa Chrystusa.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w pożarze. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nabożeństwa w tym tygodniu:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania. Godzina Święta, adoracja Najśw. Sakramentu, od 20.00 – 21.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi.

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o 18.00.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 168 – 200 /parzyste/.

10. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

11. W sobotę 16 lipca organizowana jest wycieczka w Beskidy dla rodzin z dziećmi. Wyjazd autokarem o godz. 8.00, przejazd do Brennej Bukowej, przejście górskim szlakiem turystycznym na Klimczok, odpoczynek, zejście do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Koszt 50 zł od osoby, dzieci jadą za darmo, wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

12. W środę 6 lipca, przypada wsp. MB Uzdrowienia Chorych, jest to święto patronalne Apostolstwa Chorych. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Tam Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abpa Adriana Galbasa, transmitowana przez TVP Katowice.

13. W dniach od 03 – 07 sierpnia odbędzie się kolejna 77 Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasna Górę. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

14. I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Żorach zaprasza 22 października br. wszystkich Miarkowiczów i przyjaciół szkoły na obchody Jubileuszu 100-lecia najstarszego liceum w Żorach. Przygotowania do obchodów rocznicy można śledzić na stronie internetowej szkoły w zakładce „Jubileusz 100-lecia”.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o wątpliwościach w wierze – co robić, kiedy się pojawią

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

 

Loading