XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019 r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Miłość Jezusa Chrystusa, który wzywa i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz do głoszenia Królestwa Bożego sprawia, że jesteśmy dziś razem jak bracia, siostry, przyjaciele. Chcemy świętować dzień, w którym zmartwychwstał nasz Pan. Jezus Chrystus obecny wśród nas – mocą swojego Ducha daje nam słowo, które nas poucza i ukazuje właściwą drogę życia oraz karmi nas swoim Ciałem i Krwią, abyśmy żyli na wieki.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na spłacenie wyświetlacza tekstów. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Od dziś przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane będą: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie będzie też nieszporów niedzielnych.
Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam pozostające w domu dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 7.30

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach; o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

6. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

7. Msze św.: * o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne będzie w czwartek o godz. 8.00;
* w int Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa oraz za Emerytów i Rencistów będzie w piątek o godz. 8.00; * za dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne będzie w piątek o godz. 17.00,
* w int. Członków Żywego Różańca będzie w sobotę o godz. 8.00

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Turskiej i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kier. Skrzyszowa/.

9. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za codzienny udział w procesji w oktawie Bożego Ciała, szczególnie dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty, ich rodzicom i wszystkim Parafianom.

10. W najbliższą sobotę 6.07. odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 8.30, a Msza św. o godz. 11.00, a zakończenie ok. 16.30.

11. W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia odbędzie się kolejna 74 Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już 30 lipca. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

12. Od wtorku 2.07. rozpoczniemy prace związane z konserwacją, malowaniem płotów na terenie przykościelnym. Chętnych do pomocy zapraszam na godz. 8.00, z góry dziękuję za pomoc.

13. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego będzie w środę po Mszy św. na probostwie

14. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie informuje, że od jutra, czyli 01.07. , można składać wnioski w formie elektronicznej o ustalenie prawa do: 1/świadczenia wychowawczego (500+) oraz 2/świadczenia Dobry Start (300+). Wnioski można złożyć za pośrednictwem banków, ZUS-PUE i portalu EMPATIA. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej.

15. GOKiR Mszana zaprasza na II Rowerowy Rajd dla Wytrwałych, który odbędzie się w niedzielę 7.07. Koszt 30 zł, w cenie ubezpieczenie, gadżety i posiłek na trasie. Zapisy do środy 3 lipca.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda za miedzą” – w tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych i jedno z najważniejszych sanktuariów na Litwie
• o istocie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa
• opowieść o niesamowitym życiu 100-letniego proboszcza z Rimini

Polecam: nowy, wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny /w którym m. in. silikonowa opaska na rękę/.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!