XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022 r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Miłość Jezusa Chrystusa, który wzywa i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz do głoszenia Królestwa Bożego sprawia, że jesteśmy dziś razem jak bracia, siostry, przyjaciele.

Chcemy świętować dzień, w którym zmartwychwstał nasz Pan. Jezus Chrystus obecny wśród nas – mocą swojego Ducha daje nam słowo, które nas poucza i ukazuje właściwą drogę życia oraz karmi nas swoim Ciałem i Krwią, abyśmy żyli na wieki. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. W środę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00

4. Cotygodniowe nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po porannej Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam pozostające w domu dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

5. Msza św. za Solenizantów czerwca odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach: do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

8. Msze św.:

  • w int Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa oraz za Emerytów i Rencistów – w piątek o godz. 8.00;
  • za dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne – w piątek o godz. 17.00,
  • w int. Członków Żywego Różańca i Rodzin przyjmujących pielgrzymującą MB z Szensztatu – w sobotę o godz. 8.00

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 120 – 166 /parzyste/. Dziękuję za dary stołu.

10. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za codzienny udział w procesji w oktawie Bożego Ciała, szczególnie dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty, ich rodzicom i wszystkim Parafianom.

11. Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane będą: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie będzie też nieszporów niedzielnych.

12. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

13. W najbliższą sobotę, 02.07. odbędą się na wodzisławskim Rynku uroczyste obchody 100. Rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski. W programie m.in. przemarsz wojsk przez historyczną Bramę Wolności, premiera filmu, wystawy sprzętu wojskowego, inscenizacje historyczne, a także bogata część artystyczna z finałowym koncertem „Witaj Polsko” w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana z wokalistami. Wystąpią: Grubson, Kasia Moś, Sebastian Riedel, Krzysztof Respondek, Marcin Roszak, Magda Steczkowska oraz Rafał Kozik – finalista programu The Voice of Poland wraz z dwiema uczestniczkami programu: Pauliną Gołębiowską i Karoliną Piątek-Strzebońską. Szczegóły m.in. na plakatach oraz stronach internetowych gmin powiatu wodzisławskiego.

Jednocześnie informujemy, że od piątku 1 lipca od godz. 17.00 do północy 2 lipca Rynek w Wodzisławiu Śląskim będzie wyłączony z ruchu. Obowiązywał będzie zakaz wjazdu pojazdów mechanicznych.

14. Zapraszamy rodziny z dziećmi na jednodniową wycieczkę w Beskidy, w sobotę 16 lipca br. Wyjazd autokarem w godzinach porannych, przejazd do Brennej Bukowej, przejście górskim szlakiem turystycznym na Klimczok, odpoczynek, zejście do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Koszt 50 zł od osoby, dzieci jadą za darmo, wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

15. W dniach od 03 – 07 sierpnia odbędzie się kolejna 77 Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasna Górę. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

16. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Żywy”. Najbliższe pokazy: piątek – niedziela 24 – 26.06. godz. 12.00, 13.30 i 17.00; poniedziałek – wtorek 27-28.06. godz. 17.00 i 19.00; środa 29.06. godz. 17.00 oraz czwartek 30.06. godz. 17.00 i 19.00

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny
  • dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej
  • jakie lektury warto zabrać na wakacje

Polecam: Gość Extra w cenie 12 zł w całości poświęcony Najświętszemu Sakramentowi i cudom eucharystycznym m. in. w Sokółce i Legnicy.

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a także owocnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku!

Loading