XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 r.

1. Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, którą wskazuje nam Zbawiciel. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Św. , stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

2. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą, która przypada w oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne z procesją – dzisiaj o godz. 15.30

3. Codziennie do piątku włącznie procesja eucharystyczna wokół kościoła

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opał na zimę dla budynków kościelnych. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na spłacenie wyświetlacza tekstów.

5. Rozpoczęliśmy wakacje. Msze św. od przyszłej niedzieli 30.06. odprawiane będą: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie będzie też podczas wakacji nieszporów niedzielnych.
Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 7.30

7. W poniedziałek 24.06. przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek 28.06. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post piątkowy, a po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną.

8. W sobotę 29.06. obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się wiara całego Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00, a kolekta to tzw. Świętopietrze – na Stolicę Apostolską.

9. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w II kwartale odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00, zaś Msza św. za Solenizantów czerwca odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Akacjowej 1 – 15 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/

11. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy zbudowali ołtarze, ofiarowali fundusze na kwiaty, którzy pomagali w przygotowaniach m. in. p. Wiśniewskiemu, Markowi, tym którzy przyozdobili swoje domy, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, orkiestrze i wszystkim Parafianom. Za publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu – wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

12. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

13. GOKiR Mszana zaprasza do udziału w przedsięwzięciach przygotowanych na wakacje. Szczegółowy plan wycieczek i imprez plenerowych znajduje się na plakatach i stronie internetowej GOKiR

14. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Dotknij nieba”. Wyświetlany będzie w piątek, sobotę i niedzielę 28 – 30. 06. o godz. 17.00.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana
• o sile matczynej modlitwy
• o tym, jak pokochać „bycie ojcem”

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny/w którym m. in. silikonowa opaska na rękę/

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading