XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021 r.

1.Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Wśród trosk doczesnych, w ten święty dzień przychodzimy na sprawowanie Eucharystii. Wyznajemy wiarę w to, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Przez tę wiarę i miłość jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie, aby inni uwierzyli, a Dobra Nowina, którą przyniósł Zbawiciel, dotarła na cały świat. Eucharystia niech będzie źródłem i równocześnie umocnieniem naszej wiary poddawanej próbom i doświadczeniom życiowym.

Nieszpory niedzielne – dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie rachunków za prąd, wodę i gaz. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych.

3. Msza św. w int. Ojców naszej Parafii z okazji przypadającego Dnia Ojca będzie odprawiona w środę o godz. 7.00.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam młodzież i wyjeżdżających na wakacje. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W czwartek 24.06. przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 18.00 zapraszam ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu – na spotkanie przy ognisku na farskim placu.

6. Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej Szkoły z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2020/2021 będzie odprawiona w piątek o godz. 9.30

7. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w II kwartale odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ i 174 – 182 /parzyste/. Dziękuję również za dary stołu.

9. Ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została już odwołana.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 140 osób. Pamiętajmy jednak w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. Nasza Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od godz. 16.00 – 18.30. Zapraszam chętne dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

11. Pragnę zwrócić uwagę, że w czasie wakacyjnym, począwszy do 4 lipca, Msze św. w niedzielę odprawiane będą o godz. 7.00; 10.00 i 16.00. Nie będzie też niedzielnych nieszporów.

12. Rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonie i obozy letnie zachęca się, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

13. W dzisiejszą niedzielę 20.06. GOKiR Mszana zaprasza na imprezę plenerową organizowaną w mszańskim parku. Początek o godz. 15.30. W programie bezpłatne badania profilaktyczne i porady rehabilitacyjne, animacje dla dzieci, Miasteczko Energii oraz koncerty. Impreza jest organizowana w ramach Gminnego Programu Powrotu do Normalności pod hasłem „Zarażamy Radością”.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami

W „MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• naklejka na auto lub rower
• co znaczy być w RAM-ie – mówi ks. Krzysztof Żyła
• o wyjątkowym rezerwacie przyrody w Kenii

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading