XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022 r.

1. Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata.

Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, którą wskazuje nam Zbawiciel. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Św., stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

2. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą, która przypada w oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne z procesją – dzisiaj o godz. 15.30

3. Codziennie do piątku włącznie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opał na zimę dla budynków kościelnych. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

5. Dzieci Maryi, ministrantów i Eucharystyczny Ruch Młodych zapraszam na ognisko na farski plac we wtorek po procesji – o godz. 18.00.

6. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

7. W czwartek 23.06. przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek 24.06. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post piątkowy, a po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną.

8. Msza św. za tegorocznych Absolwentów naszej Szkoły zostanie odprawiona w czwartek o godz. 15.00, a w intencji pozostałych Dzieci oraz Nauczycieli i Pracowników szkoły z ok. zakończenia Roku Szkolnego będzie w piątek o godz. 9.00.

9. Msza św. w int. Ojców naszej Parafii z okazji Dnia Ojca zostanie odprawiona w czwartek o godz. 17.00, zaś Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w II kwartale odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 90 – 118 /parzyste/.

11. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy zbudowali ołtarze, ofiarowali fundusze na kwiaty, którzy pomagali w przygotowaniach p. Markowi i p. Matlochowi, tym którzy przyozdobili swoje domy, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, orkiestrze i wszystkim Parafianom. Za publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu – wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

12. Zapraszamy rodziny z dziećmi na jednodniową wycieczkę w Beskidy, w sobotę 16 lipca br. Wyjazd autokarem w godzinach porannych, przejazd do Brennej Bukowej, przejście górskim szlakiem turystycznym na Klimczok, odpoczynek, zejście do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Koszt 50 zł od osoby, dzieci jadą za darmo, wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

13. W ubiegłą niedzielę wybraliśmy nowy 10-osobowy skład Rady Parafialnej. Lista wywieszona jest w gablotce, a także wydrukowana będzie w Wiesiadniku. Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej będzie po wakacjach, we wrześniu.

14. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Żywy”. Najbliższe pokazy: czwartek 23.06. godz. 18.00; piątek – niedziela 24 – 26.06. godz. 12.00, 13.30 i 17.00; poniedziałek – wtorek 27-28.06. godz. 17.00 i 19.00; środa 29.06. godz. 17.00 oraz czwartek 30.06. godz. 17.00 i 19.00 W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o adoracji Najświętszego Sakramentu
  • o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • wyjątkowa książeczka na wakacje, czyli wędruj z biegiem Wisły, zapisuj, co ciekawego zobaczyłeś, i zbieraj pieczątki
  • warte zwiedzenia miejsca leżące przy biegu Wisły, od jej źródeł aż do ujścia
  • konkurs fotograficzny z wakacyjnych nadwiślańskich podróży

Polecam: Gość Extra w cenie 12 zł w całości poświęcony Najświętszemu Sakramentowi i cudom eucharystycznym m. in. w Sokółce i Legnicy.

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!!!

Loading