XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021 r.

1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Królestwo Boże jest w nas. Duch Św. zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu św. Zadaniem, które od tamtej chwili stawia przed nami Chrystus, jest nasze rzetelne zatroskanie o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Widzialną formą Bożego Królestwa wśród ludzi tego świata jest życie Kościoła, to znaczy każdego z nas.

2. Dziś przypada 13 dzień miesiąca, a więc dzień fatimski. Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 16.00, a następnie różaniec fatimski i procesja. Nie będzie nieszporów o 15.30!

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje.. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

6. Eucharystyczny Ruch Młodych zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 15.45.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy św. zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.

9. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować wszystkim, którzy w oktawie Bożego Ciała brali udział w procesjach eucharystycznych, szczególnie dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

10. Nasza Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od godz. 16.00 – 18.30. Zapraszam chętne dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

11. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

12. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w najbliższy wtorek 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki.

13. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 140 osób. Pamiętajmy jednak w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek

• reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia. Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!