X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024 r.

1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą. „To, co widzialne, przemija, to zaś co niewidzialne, trwa wiecznie”. Dlatego gromadzimy się dzisiaj wokół Chrystusowego ołtarza, aby wspólnie doświadczać tajemnicy wieczności, aby we wspólnocie Kościoła na nowo odkrywać nasze powołanie do życia wiecznego. Z radością zatem przystąpmy do Bożego ołtarza, „niewielkie bowiem utrapienia nasze obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to co, niewidzialne”. Nieszpory niedzielne dziś o 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie złożone ofiary oraz przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Spotkanie Członków Żywego Różańca przy kawie będzie w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. w sali GOKiR. Serdecznie zapraszam

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VIII.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, następnie różaniec fatimski i procesja eucharystyczna.

6. Msza św. za zmarłych w maju i zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne, a po niej zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – do czego usilnie zachęcam wszystkich chłopców, zwłaszcza po I Komunii św.

8. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 10.00.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Chabrowej.

10. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

11. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w sobotę 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

12. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

13. Na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach trwa nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Wydział Teologiczny liczy obecnie ok. 300 studentów. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na stronie internetowej Wydziału.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi
  • w artykule „Żar Serca nie gaśnie” – przeczytamy, że te tradycyjne kulty są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i najnowszy 4 numer Gość Historia w cenie 12 zł a w nim m. in. o tym czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego.

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading