X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.2021 r.

1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą. „To co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie” /2Kor 4,18. Dlatego Gromadziny się wokół Chrystusowego ołtarza, aby wspólnie doświadczyć tajemnicy wieczności, aby we wspólnocie Kościoła na nowo odkryć nasze powołanie do życia wiecznego.

2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła dziś o godz. 15.30. Procesja eucharystyczna również codziennie do piątku włącznie – serdecznie zapraszam.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Msza św. w int. Zespołu Śpiewaczego MSZANIANKA z ok. 35-lecia działalności zostanie odprawiona w środę o godz. 17.00.

6. Msza św. za zmarłych w maju oraz zmarłych zalecanych będzie w czwartek o godz. 17.00

7. Dzieci Maryi zapraszam na spotkanie przy ognisku w czwartek o godz. 18.00

8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Natomiast w sobotę przypada wsp. Niepokalanego Serca NMP.

9. Spotknaie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 15.45.

11. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy i nabożeństwie zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – do czego usilnie zachęcam wszystkich chłopców, zwłaszcza po I Komunii św.

12. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

14. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, a więc dzień fatimski. Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 16.00, a następnie różaniec fatimski i procesja eucharystyczna. Nie będzie w tym dniu nieszporów o 15.30!

15. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ oraz ul. Spacerowej.

Bóg zapłać również za dary stołu.

16. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy zbudowali ołtarze, ofiarowali fundusze na kwiaty, którzy pomagali w przygotowaniach, tym którzy przyozdobili swoje domy, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, orkiestrze i wszystkim Parafianom. Za publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu – wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

17. Nieco poluzowano już obostrzenia sanitarne, dlatego wznawia działalność nasza Świetlica Parafialna w naszych salkach, czynna będzie w środę od godz. 16.00 – 18.30. Zapraszam chętne dzieci i młodzież do skorzystania z gier, zabaw i innych atrakcji. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

18. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Maszna przypomina, że we wtorek 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki.

19. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać?

• medytacje do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia. Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading