WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023 r.

1. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Kościół kieruje swoje oczy ku niebu, dokąd wstępuje Jezus. Jego Wniebowstąpienie dokonało się już w tajemnicy Zmartwychwstania. Zewnętrzne, widzialne odejście w obłok, który Go zakrył – to manifestacja chwały uwielbionego Chrystusa, oglądanej oczami Jego uczniów i świadków jego życia. Świętując dziś Wniebowstąpienie, otwórzmy się na działanie łaski Jezusa; niech słowo i wspólnota Eucharystii obudzą w nas pragnienie nieba, niech będą przedsionkiem uczty w domu Ojca.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień również na potrzeby parafialne.

Bóg zapłać także za wszelkie ofiary złożone przez rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.

3. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30 i w sobotę o 16.30. W środę majowe przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej i Sportowej. Trwa nowenna przed Urocz. Zesłania Ducha Św.

4. Katecheza dorosłych – we wtorek o godz. 18.00 na probostwie.

5. Nabożeństwa stałe odprawiamy:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45

6. W środę we wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy o katolikach mieszkających w tym kraju.

7. Msza św. ku czci św. Urbana z prośbą o urodzaje odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00, a po niej ślubowana przez naszych przodków procesja dziękczynno-błagalna do kapliczki i krzyży przy ul. Mickiewicza w kierunku autostrady – podobnie jak przed rokiem.

8. Msza św. w intencji ks. Marcelego oraz Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki – zostanie odprawiona w piątek o godz. 17.00 – podczas Mszy szkolnej.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, schola o 11.00, a ministranci i kandydaci w piątek po majowym.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ oraz 174 – 182 /parzyste/.

12. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

13. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie w przyszłą niedzielę – w Urocz. Zesłania Ducha Św. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

14. Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie przeżywa Rok Jubileuszowy z okazji 300-lecia obecności Cudami słynącego Obrazu w tym miejscu. W sobotę 3 czerwca udamy się tam z pielgrzymką wraz z parafiami dekanatów Jastrzębie Zdrój i Jastrzębie Górne. O godz. 15.30 rozpocznie się wspólna modlitwa zakończona Mszą św. i zyskaniem odpustu zupełnego. Chętnych, którzy chcieliby pielgrzymować autokarem proszę o zapisanie się na listę w zakrystii

15. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

16. XXVII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Jest wyjazd młodzieży z naszej archidiecezji – zapisy przez formularz: https://forms.office.com/r/Gndt2JQk9Z.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów
  • Chrystus żyje i działa w Kościele poprzez swojego Ducha

W „MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in

• specjalny dodatek: Patroni Roku 2023