WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 02.06.2019 r.

1. Przeżywamy dziś radosną pamiątkę dnia, w którym nasz Pan, Jezus Chrystus, wstąpił do nieba, aby zasiąść w chwale po prawicy Ojca. Wierzymy, że istnieje inny świat, ku któremu wszyscy idziemy. Nasza ojczyzna jest w niebie. Jezus zmartwychwstały uprzedza nas w drodze; przez swoje uwielbienie, które dokonało się w Śmierci, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu, chce nas wszystkich pociągnąć, abyśmy byli tam, gdzie jest On.

2. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30. Trwa nowenna przed Urocz. Zesłania Ducha Św.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek.

6. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii. Po Mszy zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych przyjmowane są w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

11. Spotkanie Domowego Kościoła, czyli Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00.

12. Od pewnego czasu funkcjonuje tzw. Mobilna Ambasada, czyli elektryczny autobus ufundowany przez Jastrzębska Spółkę Węglową. Wyraża on jeden z głosów Kościoła dotyczących „Ekologicznego Przebudzenia” nawiązując do encykliki papieża Franciszka „Laudato Si”. Dzisiaj autobus ten przyjedzie do naszej Parafii, a po Mszy św. o godz. 9.00 zachęcam do spotkania w tymże autobusie z przedstawicielem Caritas Polska i do wspólnej dyskusji na temat ekologicznego przebudzenia.

13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pośród nas Wolontariuszki Misyjne, które podzielą się z nami swoim doświadczeniem z pobytu i pomocy misyjnej w Boliwii oraz poproszą o wsparcie na rzecz misji prowadzonych przez OO. Werbistów.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.

15. W przyszła niedzielę /09.06./ odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 15.30 przy kościele Miłosierdzia Bożego, a zakończenie festynem rodzinnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. na Szóstce. Będzie wiele atrakcji – szczegóły na plakacie.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• specjalny dodatek poświęcony historycznej, I pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników
• męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce
• nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie
Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz wytrwałości w dążeniu ku niebu!!!

Loading