Wizytacja kanoniczna parafii za nami

Wizytacja kanoniczna naszej parafii za nami. Przeprowadził ją w dniach 28 – 30 października ks. bp Adam Wodarczyk.

Piątek 28.10.2022 r.

Po obiedzie Ks. Biskup odwiedził chorego w domu, następnie spotkał się z kapłanami dekanatu Jastrzębie Zdrój.

Liturgiczne przywitanie biskupa w kościele miało miejsce przed wieczorną Mszą św. szkolną. Było na niej obecnych ok. 100 dzieci, którym na zakończenie nabożeństwa Ks. Biskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa. Dzieci poprowadziły także różaniec.

Tego dnia wieczorem odbyła się jeszcze kolacja z Parafialną Radą Duszpasterską.

Sobota 29.10.2022 r.

Rano Ks. Biskup spotkał się w świetlicy parafialnej z ministrantami, Dziećmi Maryi i Ruchem Eucharystycznym Młodych.
O godz. 10.00 odbyła się Msza św. dla chorych i starszych wiekiem parafian z udzielaniem Sakramentu Chorych, z udziałem Zespołu Charytatywnego Caritas.

Na obiedzie nasz Gość spotkał się z przedstawicielami społeczności lokalnej – wójtem Gminy Mszana, dyrektorami placówek oświatowych i katechetami.

Następnie miały miejsce odwiedziny rodziny wielodzietnej, nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 – Msza św. z homilią Ks. Biskupa. Po Mszy św. biskup spotkał się w kościele z członkami grup i wspólnot: Franciszkański Zakon Świeckich, Żywy Różaniec, Czciciele NSPJ i Bożego Miłosierdzia, Rodzinami przyjmującymi pielgrzymującą MB z Szensztatu oraz uczestnikami katechezy dorosłych.

Niedziela 30.10.2022 r.

O godz. 7.00 i 9.00 odbyły się Msze św. z homilią Ks. Biskupa, w międzyczasie śniadanie i kawa z zaproszonymi gośćmi i świeckimi współpracownikami Parafii.

O 11.00 – Suma Pontyfikalna w int. budowniczych, fundatorów i dobroczyńców naszej świątyni oraz rodzin naszej Parafii z błogosławieństwem rodzin. Niedzielna wizytacja zbiegła się ze świętowaniem 124 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękowaliśmy Panu Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modliliśmy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią.

Serdeczne Bóg zapłać Ks. Biskupowi Adamowi Wodarczykowi za spędzony w naszej parafii czas, za wszystkie rozmowy, spotkania, błogosławieństwa i wygłoszone do nas Słowo Boże.

 

Loading