VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 r.

1. Przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą, a zarazem jest to ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem – dzisiaj i w środę popielcową – zbiórka na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby Parafii.

3. Msza św. za Solenizantów lutego będzie odprawiona jutro, w poniedziałek, o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii

4. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego tzn. postu co do jakości i ilości spożywanego pokarmu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie tzw. jałmużną postną, do której zobowiązani są ci, którzy korzystali z dyspensy od pokarmów mięsnych lub naruszali piątkowe posty.

Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu to czas wstrzymywania się od udziału w zabawach.

Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu – można się zapisać do Księgi Trzeźwości.

Tegoroczna Środa Popielcowa – ze względu na sytuację w świecie – ma być przeżywana jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

5. Czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na adoracji Najśw. Sakramentu przeżywać będziemy w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam do trwania przy Chrystusie Eucharystycznym wg poniższego planu:

• 9.00 – ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa
  • 10.00 – ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Zielona
  • 11.00 – ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
  • 12.00 – ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna, Szymborskiej
  • 13.00 – ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
  • 14.00 – ul. 1 Maja
  • 15.00 – ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
  • 16.00 – Dzieci, młodzież i wszyscy, którzy nie mogli wcześniej – okazja do spowiedzi
  • W sobotę o 16.45 – nabożeństwo na zakończenie adoracji

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będzie w czwartek o godz. 18.15 w kościele.

8. Godzina Święta w czwartek od 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 7.30

9. Najbliższy piątek – I piątek Wielkiego Postu – to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

W piątek o godz. 9.00 odprawiona będzie Msza św. w int. uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Mszanie z okazji święta jej patrona – św. Kazimierza, królewicza.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00.

11. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci.

12. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 17.30.

Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w wielkopostne środy o godz. 17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Tomasz Maciąg, który posługuje w parafii MB Różańcowej w Moszczenicy. Nabożeństwa te będą transmitowane również przez Internet. Zalecania za naszych zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw można składać w zakrystii.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

14. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

16. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

17. Bóg zapłać o. Arkadiuszowi Sitko za tygodniową posługę duszpasterską pośród nas.

18. Sołtys Mszany będzie pobierać pierwszą ratę podatku od nieruchomości i rolnego oraz opłatę od posiadania psa w dniach 1 – 15 marca w Urzędzie Gminy Mszana (Sala Ślubów), w godzinach pracy urzędu.
Mieszkańcy są proszeni o zabranie z sobą decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

Polecam: nowy Wiesiadnik, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!