VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019 r.

1. Przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą, a zarazem jest to ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.
2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opłacenie bieżących rachunków /prąd, woda, gaz/. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.
3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 9.00 odprawiona będzie Msza św. w int. uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Mszanie z okazji święta jej patrona – św. Kazimierza, królewicza.
4. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego tzn. postu co do jakości i ilości spożywanego pokarmu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie tzw. jałmużną postną, do której zobowiązani są ci, którzy korzystali z dyspensy od pokarmów mięsnych lub naruszali piątkowe posty.
Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu to czas wstrzymywania się od udziału w zabawach.
Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu – można się zapisać do Księgi Trzeźwości.
5. Czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na adoracji Najśw. Sakramentu przeżywać będziemy w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam do trwania przy Chrystusie Eucharystycznym wg poniższego planu:
9.00 — ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa
10.00 — ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Zielona
11.00— ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
12.00— ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna
13.00— ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
14.00— ul. 1 Maja
15.00— ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
16.00— Dzieci, młodzież i wszyscy, którzy nie mogli wcześniej – okazja do spowiedzi
W sobotę o 16.30 – nabożeństwo na zakończenie adoracji.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – o godz. 8.00 w tym dniu Msza św. o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
7. W piątek 8 marca przypada Dzień Kobiet o godz. 8.00 w tym dniu Msza św. w int. Kobiet naszej Parafii. Najbliższy piątek – I piątek Wielkiego Postu – to również dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.
8. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45, a różaniec w sobotę o godz. 7.30.
9. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 17.30.
Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w wielkopostne środy o godz. 17.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie diakon Łukasz Budniok, który posługuje w parafii w Połomi.
Zalecania za naszych zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw można składać w zakrystii.
10. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii.
11. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 9.00. Zapisy w chętnych zakrystii.
12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.
13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/.
14. We wtorek 26.03. w godz. 9.00 – 18.00 będzie zbiórka elektrośmieci. Można je będzie składać przy garażu na probostwie. Akcja prowadzona jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a dochód przeznaczony będzie na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na „Wyprawkę dla dzieci” w Nigerii.
15. GOKiR Mszana zaprasza na Koncert Operetkowy „Usta milczą, dusza śpiewa”, który odbędzie się w sobotę 9.03. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. W przerwie drobny poczęstunek dla pań z okazji ich święta. Wstęp bezpłatny.
16. Sołtys sołectwa Mszana będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy Mszana – w Sali Ślubów, na parterze od poniedziałku 4 do piątku 15 marca w godzinach od 8.00 do zakończenia pracy Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.
17. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza Członkinie na coroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które będzie w środę 13.03. o godz. 16.00 w sali Domu Kultury.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– „Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia.
– o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć
– o gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX wieku

Polecam: marcowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień.

Loading