VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020 r.

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą, a zarazem jest to ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie bieżących rachunków /prąd, woda, gaz/.

3. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego tzn. postu co do jakości i ilości spożywanego pokarmu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie tzw. jałmużną postną, do której zobowiązani są ci, którzy korzystali z dyspensy od pokarmów mięsnych lub naruszali piątkowe posty.
Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu to czas wstrzymywania się od udziału w zabawach.
Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu – można się zapisać do Księgi Trzeźwości.

4. Czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na adoracji Najśw. Sakramentu przeżywać będziemy w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam do trwania przy Chrystusie Eucharystycznym wg poniższego planu:
9.00 — ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa
10.00 — ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Zielona
11.00— ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
12.00— ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna, Szymborskiej
13.00— ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
14.00— ul. 1 Maja
15.00— ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
16.00— Dzieci, młodzież i wszyscy, którzy nie mogli wcześniej – okazja do spowiedzi
W sobotę o 16.30 – nabożeństwo na zakończenie adoracji

5. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45, a różaniec w sobotę o godz. 7.30.

6. Msza św. za Solenizantów lutego odprawiona będzie w piątek o godz. 8.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. Najbliższy piątek – I piątek Wielkiego Postu – to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

8. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 17.30.
Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w wielkopostne środy o godz. 17.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Piotr Jadczak, który posługuje w parafii w Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju, na Szóstce. Zalecania za naszych zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw można składać w zakrystii.

9. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych, po czym Msza szkolna o godz. 17.00, na którą zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Akacjowej 1 – 15 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/..

11. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – będzie dzisiaj o godz. 17.00

12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w czwartek 05.03.2020 r. o godz. 18.00.

13. Dziś akolici WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed sobotnimi święceniami diakonatu. Pamiętajmy o nich i o rekolekcjoniści w naszych modlitwach.

14. GOKiR Mszana zaprasza na spektakl Teatru FIGA pt.: „Kobietkowo” dzisiaj 23.02. godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia bezpośrednio przed imprezą.

15. Sołtys Mszany będzie pobierać podatek od 02 – 16.03. w Urzędzie Gminy – sala ślubów w godzinach: poniedziałek 8.00 – 17.00, od wtorku do czwartku 8.00 – 15.00, w piątek od 8.00 – 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia karta płatniczą.

16. Z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizowana jest Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. Również z naszej Archidiecezji organizowany jest wyjazd w dniach 15 – 17.05.2020 roku. Szczegóły dotyczące programu, kosztów i miejsca zapisów – znajdziemy w gablotce

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji
– codziennie przeciętny Kowalski jest bombardowany 34 gigabajtami danych, czyli odpowiednikiem stu tysięcy słów. Jak wytrzymać informacyjne tsunami?

Polecam: lutowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading