VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Zapraszam na nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.
2. Serdecznie witam pośród nas ks. proboszcza Tadeusza Kalisza, który wygłosi do nas słowo Boże i zbierze ofiary podczas kolekty, która przeznaczona jest na budowany przez niego kościół w Jankowicach Rybnickich. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji.

3. Katecheza dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. – jutro, w poniedziałek, o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych, po czym Msza szkolna o godz. 17.00, a po niej spotkanie Scholi Parafialnej – zapraszam też chętne dzieci do włączenia się do Scholi.

8. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30, a przedtem od 18.00 okazja do spowiedzi. Zapraszam całą młodzież naszej Parafii.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicach Moszczeńskiej, Górniczej, Stawowej i ks. Wallacha.

11. Parafia nasza wystąpiła do Fundacji JSW z prośbą o darowiznę, która przeznaczona będzie na doposażenie naszych salek parafialnych, aby mogły nam, a szczególnie dzieciom i młodzieży, lepiej służyć. Otrzymaliśmy od Fundacji 25 tys. zł za co w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej serdecznie dziękuję. Bóg zapłać również Członkom Rady Parafialnej, którzy zaangażowali się w tę sprawę.

12. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00

13. W piątek 17 kwietnia w naszym kościele będzie udzielany sakrament bierzmowania. Gdyby ktoś z dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, chciałby go przyjąć – to proszę o zgłoszenie się do mnie w tym tygodniu, najlepiej po Mszy św.

14. GOKiR w Mszanie zaprasza na prelekcję dotyczącą diagnozowania i radzenia sobie z chorobą ALZHEIMERA. Spotkanie będzie w najbliższy wtorek o godz. 10.00 w Sali Ośrodka Kultury w Mszanie.

15. GOKiR Mszana zaprasza na spektakl Teatru FIGA pt.: „Kobietkowo”. W przyszłą niedzielę 23.02, godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia przed imprezą.

16. Wójt Gminy Mszana informuje, że pomiędzy Województwem Śląskim, korporacją Mistrzów Kominiarskich oraz Beskidzkim Cechem Kominiarskim zawarto porozumienie dotyczące inwentaryzacji urządzeń grzewczych. Kominiarz, który będzie wykonywał przegląd instalacji przeprowadzi z właścicielem nieruchomości ankietę dotyczącą zainstalowanego źródła ciepła. Inwentaryzacja pozwoli m. in. na pozyskanie szczegółowych informacji na temat ilości i rodzaju instalacji służących do ogrzewania budynków na terenie naszej gminy. Analiza danych posłuży do podjęcia dalszych działań zmierzających do poprawy jakości powietrza. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy Mszana.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” między innymi :
– o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II
– opowieść s. Bogdany ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny o bł. ks. Michale Sopoćce
– o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
– minilupa „Zobacz więcej”
– „Wielka tajemnica wiary”, czyli co dzieje się podczas każdej Mszy św.
– „Działanie łaski”, czyli o ośrodku dla niewidomych, który powstał dzięki Róży Czackiej, również niewidomej, dziś Służebnicy Bożej

Polecam: lutowy Wiesiadnik

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading