VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021 r.

Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą, a zarazem jest to ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje.. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie bieżących rachunków /prąd, woda, gaz/.

3. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego tzn. postu co do jakości i ilości spożywanego pokarmu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie tzw. jałmużną postną, do której zobowiązani są ci, którzy korzystali z dyspensy od pokarmów mięsnych lub naruszali piątkowe posty.

Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu to czas wstrzymywania się od udziału w zabawach.

Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu – można się zapisać do Księgi Trzeźwości.

4. Czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na adoracji Najśw. Sakramentu przeżywać będziemy w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam do trwania przy Chrystusie Eucharystycznym wg poniższego planu:

  • 9.00 – ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa
  • 10.00 – ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Zielona
  • 11.00 – ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
  • 12.00 – ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna, Szymborskiej
  • 13.00 – ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
  • 14.00 – ul. 1 Maja
  • 15.00 – ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
  • 16.00 – Dzieci, młodzież i wszyscy, którzy nie mogli wcześniej – okazja do spowiedzi.

W sobotę o 16.45 – nabożeństwo na zakończenie adoracji.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo z odmówieniem Koronki, a później adoracja do godz. 17.00.

6. Najbliższy piątek – I piątek Wielkiego Postu – to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – poświęcone zostaną świece dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.45. zapraszam całą młodzież naszej Parafii – przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.

8. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 17.30.

Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w wielkopostne środy o godz. 17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Adam Zdebel, który posługuje w parafii św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu, na oś. Przyjaźń. Nabożeństwa te będą transmitowane również przez Internet. Zalecania za naszych zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw można składać w zakrystii.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 90 – 118 /parzyste/..

10. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00

11. Rozpoczęły się prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Zakończenie prac planowane jest na połowę maja. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac, a za utrudnienia przepraszam.

12. W dzisiejszą niedzielę 14.02. od 8.00 – 12.30 można oddać krew w ambulansie przy OSP w Mszanie. Zachęcamy zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat, które w ostatnim czasie nie miały kontaktu z osoba zarażoną wirusem lub poddaną kwarantannie.

13. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• Jak dobrze zacząć Wielki Post?
• o tym, że zabytkowy krzyż na Giewoncie nie będzie już słupem ogłoszeniowym
• w cyklu „Z bliska” – niezwykłe miejsce, w którym nawraca się francuska młodzież, czyli o grocie św. Marii Magdaleny w Prowansji

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading