VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Jezusowi, który przez swoją zbawczą Śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie przywrócił światu pokój, przynosimy dzisiaj trud przeżytego tygodnia. Będziemy wspólnie się modlić i składać Najświętszą Ofiarę; będziemy wspólnie śpiewać i jednoczyć się przez tę samą postawę, wykonywanie tych samych gestów. Wszystko to powinno umocnić więzy naszej jedności, nasze oddanie Chrystusowi i nasze umiłowanie Jego życiodajnych słów.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których udajemy się do przydrożnych krzyży, aby tam modlić się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego:

 • w poniedziałek po Mszy porannej udamy się do krzyża przed kościołem,
 • we wtorek po wieczornej Mszy św. pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza
 • w środę, we wspomnienie św. Urbana o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za urodzaje z prośbą o dalsze Boże błogosł., po czym procesja do krzyży i kapliczki przy ul. Mickiewicza w kierunku autostrady – podobnie jak przed rokiem.

4. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy:

 • dzisiaj o godz. 15.30,
 • w poniedziałek, wtorek i środę przy krzyżach,
 • w czwartek i piątek o godz. 17.30
 • w sobotę o 16.30.

5. We wtorek, we wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy o katolikach mieszkających w tym kraju.

6. Zapraszam na nabożeństwa:

 • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. porannej
 • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.

7. Msza św. w intencji ks. Marcelego oraz Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki – zostanie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

8. Msza szkolna w intencji Dzieci naszej Parafii z ok. zbliżającego się Dnia Dziecka – w piątek o godz. 17.00. Zapraszam szczególnie do udziału w niej naszych przedszkolaków. A po niej i majowym – zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

10. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

11. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie w przyszłą niedzielę – w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/.

13. GOKiR zaprasza do udziału w VIII Gminnym Rajdzie Rowerowym, który zaplanowano na sobotę 4 czerwca. Zapisy do środy 25 maja.

14. Nowe wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędą się w niedzielę 12 czerwca. Do przyszłej niedzieli należy zgłaszać kandydatów, którzy muszą mieć ukończone 18 lat, być po bierzmowaniu, czynnie uczestniczyć w życiu Parafii, a także mają być znani z tego, że żyją zgodnie z moralnością katolicką. Bardzo proszę, aby propozycje kandydatów /imię, nazwisko, rok urodzenia, zawód i ulica zamieszkania/ wrzucać do koszyczka przy ołtarzu MB Częstochowskiej, można też karteczki z kandydatami zostawić w zakrystii, zgłaszać mailowo albo bezpośrednio u mnie. Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych będzie tydzień przed wyborami tj. w niedzielę 5 czerwca.

15. GOKiR Mszana oraz OSP w Mszanie zapraszają na piknik rodzinny do mszańskiego parku. Początek w niedzielę, 29 maja o godz. 15.00. W programie głównie atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka: warsztaty czekoladowe, animacje oraz gry i zabawy strażackie. W parku staną dmuchańce w kształcie remizy, gaśnicy i wozu strażackiego. Na scenie wystąpią m.in. zespoły: „Garden Folk”, „Kamerton” i „Vocalski” oraz Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana. Kulminacją zabawy będzie pokaz gaszenia budynku przygotowany przez OSP w Mszanie.

16. IV archidiecezjalną pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic zaplanowano w dn. 8–16 września. Szczegóły dostępne są na plakacie oraz stronie internetowej archidiecezji.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

 • historia beatyfikowanej dzisiaj założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot
 • o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

 • dodatek poświęcony 4 patronom 2022 roku: Wandzie Rutkiewicz, Marii Konopnickiej, Ignacemu Łukasiewiczowi i Józefowi Wybickiemu

Polecam: majowy Wiesiadnik

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Loading