VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 r.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Nasza Wspólnota Parafialna razem z 40 Dziećmi przeżywa radość z Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których udajemy się do przydrożnych krzyży, aby tam modlić się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek po Mszy porannej udamy się do krzyża przed kościołem, we wtorek po wieczornej Mszy św. pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza, a w środę po porannej Mszy św. do krzyża misyjnego.

4. Jutro, w poniedziałek, o godz. 10.00 będzie Msza św. w int. Pań Katechetek Ewy i Małgorzaty jako podziękowanie od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych.

5. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek, wtorek i środę przy krzyżach, w czwartek i piątek o godz. 17.30 i w sobotę o 16.30.

6. Zapraszam na nabożeństwa stałe:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. przy krzyżu
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klasy VII.

7. W środę Dzieci Komunijne jadą na pielgrzymkę do Częstochowy, dlatego w środę po Mszy św. porannej będzie nowenna do MB Nieust. Pomocy razem z majowym przy krzyżu. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej pielgrzymki – proszę o zapisanie się w zakrystii.

8. W czwartek przypada 103 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Po majowym będzie specjalny koncert z tej okazji w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

10. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe i zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby nimi zostać. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam szczególnie młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Będzie to okazja do podziękowania Panu Bogu za dary bierzmowania. Od 18.15 będzie okazja do spowiedzi.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

12. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a schola o godz. 11.00

13. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiać ją będziemy w ramach nabożeństwa majowego

14. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

15. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.

16. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

17. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 28.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

18. Małżeństwa przeżywające jubileusze zaproszone są do katowickiej katedry w przyszłą niedzielę 21.05. na Mszę św. o godz. 14.00, podczas której przewidziane jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

19. Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie przeżywa Rok Jubileuszowy z okazji 300-lecia obecności Cudami słynącego Obrazu w tym miejscu. W sobotę 3 czerwca udamy się tam z pielgrzymką wraz z parafiami dekanatów Jastrzębie Zdrój i Jastrzębie Górne. O godz. 15.30 rozpocznie się wspólna modlitwa zakończona Mszą św. i zyskaniem odpustu zupełnego. Chętnych, którzy chcieliby pielgrzymować autokarem proszę o zapisanie się na listę w zakrystii.

20. Spotkanie dotyczące rosnących cen energii oraz aktualnych rozwiązań odbędzie się z czwartek 18.05. o godz. 18.00 w GOKiR Mszana. Będzie miało ono charakter informacyjny z zakresu wymiany źródeł energii.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  •  o tym, że Kościół marzeń już istnieje
  • o pokucie, która decyduje o losach świata
  • o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości

Loading