V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Od prawie dwóch tysięcy lat mocą przepowiadanego słowa, gromadzi Jezus wokół siebie uczniów. Dlatego dzisiaj gromadzimy się wokół naszego Mistrza, aby od Niego samego uczyć się jak należy żyć, jak postępować, aby rzeczywiście stawać się jak najdoskonalszymi świadkami i apostołami Jego Ewangelii.

2. Jutro, w poniedziałek przypada XXVII Światowy Dzień Chorego, dlatego już dziś o godz. 15.30, wzywając wstawiennictwa MB z Lourdes, będziemy modlić się za chorych, cierpiących i im posługującym, a także podczas tego nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zachęcam do tego wszystkich poważnie chorych, a także starszych wiekiem.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Za wszelkie ofiary, anonimowe i imienne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na remont Kolegium Polskiego w Rzymie.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. W czwartek przypada święto św. Cyryla, mnicha, i św. Metodego, biskupa, patronów Europy, a także św. Walentego, biskupa – patrona zakochanych. W tym dniu o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. za zmarłych w styczniu oraz za zmarłych zalecanych.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. W tym dniu po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 67 – 93 /nieparzyste/ oraz ul. Polnej i Ładnej.

8. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie członkinie wraz z osobą towarzyszącą na karnawałowe spotkanie, które odbędzie się w czwartek 14.02. o godz. 16.00 w Sali GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

9. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie, a także Gminny Ośrodek Sportu zapraszają na ferie. Program zajęć znajduje się na ich stronach internetowych i na plakatach.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– Dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz o nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat.
– Misja konsula, czyli o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach.
– O zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później.

Polecam: lutowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień, a dzieciom i młodzieży – udanych i bezpiecznych ferii zimowych!!!

Loading